biuro@pgoze.pl

Projekt

Audyt instalacji
fotowoltaicznej - PG OZE

Odpowiednie zaprojektowanie oraz zamontowanie instalacji fotowoltaicznej wymaga wykonania wcześniej dokładnej analizy. Audyt fotowoltaiczny to podstawa do rozpoczęcia dalszych działań, ponieważ pozwala ocenić możliwości montażowe oraz obliczyć przewidywane zapotrzebowanie na prąd. Wykonujemy audyty fotowoltaiczne dla firm, gospodarstw rolnych i klientów indywidualnych. Zostając klientem PG OZE, możesz skorzystać z bezpłatnej analizy wykonanej przez naszych specjalistów!

Audyt instalacji fotowoltaicznej to przede wszystkim rozmowa z inwestorem. Osoba chcąca zainwestować w panele fotowoltaiczne zostaje poproszona o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań, które mają określić potrzeby inwestora. Świadomość celów, jakie ma spełniać fotowoltaika pozwala oszacować specjalistom PG OZE odpowiednią moc instalacji.

Audyt fotowoltaiczny – wywiad oraz weryfikacja
możliwości montażowych

Audytorzy na etapie zbierania informacji przed wykonaniem projektu zbierają także informacje, które później zostaną wykorzystane w fazie projektowania i montażu. Zostaje sprawdzona konstrukcja dachu, jego stan oraz rodzaj materiałów, z jakich został wykonany. Następnie wstępnie dokonuje się analizy budynku i jego położenia względem słońca, aby panele mogły zostać umieszczone w najbardziej optymalnym miejscu na dachu. Ważna jest też weryfikacja stanu instalacji elektrycznej – jeśli występują jakieś przesłanki zagrażające poprawnemu działaniu paneli fotowoltaicznych, informujemy o tym inwestora możliwie jak najwcześniej. Wykonana zgodnie ze sztuką i zasadami instalacja fotowoltaiczna to także bezpieczeństwo domowników, którzy z niej korzystają.

Zamów bezpłatny audyt juz dzisiaj

Analiza ekonomiczna podczas wykonywania audytu fotowoltaicznego

Ostatnim elementem audytu jest analiza ekonomiczna, czyli wycena instalacji i jej montażu. Na podstawie informacji zawartych w rachunkach za prąd, odnośnie rocznego zużycia energii elektrycznej, specjalista może także wykonać estymację oszczędności, jakie będzie można przy danej instalacji uzyskać na przestrzeni kolejnych lat. Dzięki temu prosument ma świadomość, po jakim czasie nastąpi zwrot z inwestycji oraz ile prądu instalacja fotowoltaiczna wygeneruje w ciągu roku.

Audyt pomontażowy i opieka nad inwestycją

Po zamontowaniu całej instalacji fotowoltaicznej, istotne jest dokładne sprawdzenie zgodności wykonanego montażu z obowiązującymi normami i projektem. Taką usługę można nazwać audytem pomontażowym, który stanowi podsumowanie prac. Pozwala to na szybkie zidentyfikowanie ewentualnych nieprawidłowości i ich korektę. Nie musisz się jednak martwić o jakość usług – w PG OZE jako jedyni wykonujemy bezpłatne przeglądy serwisowe po 6 i 12 miesiącach od wykonania montażu. Prowadzimy także całodobowy serwis oraz zdalne naprawy oprogramowania dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu. Nie zostawiamy naszych klientów w potrzebie, dbając o to, aby instalacja została wykonana bezbłędnie, a ewentualne usterki szybko naprawione.

Wykonanie audytu instalacji fotowoltaicznej daje pewność i poczucie bezpieczeństwa. W PG OZE nasi specjaliści wykonają dla Ciebie audyt bezpłatnie – skontaktuj się z nami telefonicznie, a my udzielimy Ci wszystkich potrzebnych informacji!