biuro@pgoze.pl

Dla rolnika

Fotowoltaika dla gospodarstw rolnych

Energia elektryczna w gospodarstwach rolnych jest wykorzystywana w bardzo dużych ilościach. Rosnące ceny prądu generują coraz większe koszty prowadzenia działalności, co może przeszkodzić w rozwoju przedsiębiorstwa. Zacznij więc oszczędzać już dziś dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej i zyskaj niezależność energetyczną!

Instalacja fotowoltaiczna dla rolników – co zyskasz?

  1. Tania energia – rolnictwo to praca z naturą, zacznij więc pozyskiwać energię z naturalnych źródeł! Własna instalacja fotowoltaiczna to sposób na znaczne zredukowanie opłat za prąd, które stale rosną. Z fotowoltaiki dla rolników można korzystać przez cały rok, jest to efektywne i tanie źródło energii, a w dodatku istnieje możliwość odsprzedaży nadwyżki energii do zakładu energetycznego. 
  2. Oszczędność pieniędzy – niskie koszty pozyskania energii przekładają się na większą ilość pieniędzy w portfelu rolnika. Fotowoltaika to inwestycja, na zwrot z której możesz liczyć już po 6 latach od zamontowania paneli fotowoltaicznych! Jednocześnie zaczynasz oszczędzać już pierwszego dnia – fotowoltaika gwarantuje niezależność energetyczną.
  3. Ulga podatkowa i program “Agroenergia” – inwestycja w panele fotowoltaiczne może być jeszcze bardziej opłacalna dzięki możliwości skorzystania z rządowego programu “Agroenergia”. W ramach programu zostanie rolnikom przekazane 200 mln złotych – 80 mln zł. na bezzwrotne formy dofinansowania i 120 mln zł. w formie pożyczek. Osoby, które zainwestowały w instalację fotowoltaiczną dla rolników mogą także ubiegać się o ulgę podatkową o wartości 25% poniesionych kosztów!
  4. Rozwój gospodarstwa – wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w rolnictwie jest kosztowne, ale konieczne do rozwoju przedsiębiorstwa. Fotowoltaika w rolnictwie ma wiele zastosowań – działanie wszelkich maszyn, pojazdów czy chłodni może być zasilane energią ze słońca. W skali roku pozwala to wygenerować oszczędności na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych! 

Dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej dla rolników

Decydując się na inwestycje w zakup paneli fotowoltaicznych, zyskujesz jako rolnik możliwość ubiegania się o ulgę inwestycyjną, która wynosi 25% kosztów całej inwestycji! Wysokość ulgi można odliczyć od podatku rolnego, a następnie rozłożyć aż na 15 lat. Jeśli koszt inwestycji w fotowoltaikę wyniósł 50 000 zł, aż 12 500 z tej kwoty może zostać zaoszczędzone. Całość instalacji wyniesie w tym przypadku 37 500 zł!

Innym rozwiązaniem jest pozyskanie dotacji rządowej na instalację fotowoltaiki. Program “Agroenergia”, którego realizacja jest zaplanowana na lata 2020 – 2025, został uruchomiony w związku z planami ograniczenia negatywnego wpływu rolnictwa na środowisko. Wniosek o przystąpienie do programu może złożyć rolnik indywidualny – czyli osoba fizyczna będąca właścicielem wieczystym, posiadaczem lub dzierżawcą nieruchomości rolnych o powierzchni maksymalnej 300 ha. Dodatkowo rolnik musi zamieszkiwać w gminie, w której ubiega się o dofinansowanie od co najmniej 5 lat. Na terenie gminy musi się też znajdować przynajmniej jedna jego nieruchomość rolna.

Spełnienie tych warunków umożliwia pozyskanie środków dodatkowych w wysokości aż 40% kosztów inwestycji w instalację fotowoltaiczną (ale nie więcej niż 800 tysięcy złotych)! Z kolei dofinansowanie w ramach pożyczki może pokryć nawet 100% kosztów kwalifikowanych – kwota pożyczki musi mieścić się w przedziale od 100 tys. do 2 mln. złotych.

MASZ PYTANIA?

ZADZWOŃ

Wybierz PG OZE – specjalistów w branży fotowoltaicznej!

Decydując się na inwestycję w fotowoltaikę dla rolników, skorzystaj z oferty najlepszych specjalistów. PG OZE od lat pomaga klientom w uzyskaniu niezależności energetycznej dzięki bezpłatnej energii ze słońca!

Chciałbyś nawiązać z nami współpracę? Skontaktuj się telefonicznie lub wykorzystując formularz. Oferujemy kompleksową pomoc – od wykonania audytu, poprzez przygotowanie planu instalacji, jej montaż oraz dalszą pomoc w czasie użytkowania instalacji. Stawiamy na jakość naszych usług – jako jedyni wykonujemy bezpłatne przeglądy serwisowe po 6 i 12 miesiącach.

Dołącz do grona naszych klientów i rozwiń swoje przedsiębiorstwo dzięki inwestycji w panele fotowoltaiczne!