biuro@pgoze.pl

Montaż i instalacja

Montaż paneli fotowoltaicznych - wybierz renomowanych specjalistów

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną jest niezwykle opłacalna, zarówno dla firm, gospodarstw rolnych i klientów indywidualnych. Kluczowy jest jednak właściwy sposób montażu paneli fotowoltaicznych, który pozwoli w pełni wykorzystać energię ze słońca. Właśnie dlatego prace instalacyjne warto zlecić sprawdzonym specjalistom, dla których ważna jest przede wszystkim jakość i skuteczność fotowoltaiki.

W PG OZE posiadamy 7 własnych ekip monterskich i pracuje dla nas także 40 doradców, których zadaniem jest dostarczanie klientom najlepszych rozwiązań. To pozwala nam zapewnić wysokiej jakości usługi, gwarantujące operatywną wydajność całej instalacji. Tylko w samym 2019 roku wykonaliśmy ponad 700 zleceń! Nie szukaj oszczędności za wszelką cenę na etapie montażu czy doboru komponentów – więcej zaoszczędzisz w ciągu kolejnych lat dzięki efektywnie działającym panelom fotowoltaicznym.

Co zyskasz dzięki powierzeniu instalacji fotowoltaicznej profesjonalistom:

  • materiały o wysokiej wytrzymałości,
  • atesty gwarantujące jakość wykonania,
  • 5 lat rękojmi,
  • markowy inwerter hybrydowy z kontraktem serwisowym,
  • zespół ekspertów zaznajomiony ze standardami i nowinkami technologicznymi,
  • zapewnienie wsparcia technologicznego i serwisu w trakcie użytkowania instalacji,
  • bezbłędne wykonanie całej instalacji, przekładające się na efektywną pracę fotowoltaiki.

Profesjonalna instalacja i montaż paneli fotowoltaicznych

Największą wydajność działania paneli fotowoltaicznych zapewnia ich usytuowania w odpowiednim miejscu i pod odpowiednim kątem względem promieni słonecznych. Najczęściej panele fotowoltaiczne montuje się na dachach budynków lub na terenach przyległych, na przykład na sąsiadujących działkach. W większości przypadków najbardziej optymalne jest ustawienie paneli w kierunku południowym, pod kątem 30 – 40 stopni.

Zespół PG OZE posiada niezbędną wiedzę, doświadczenie oraz sprzęt montażowy, potrzebny do skutecznej pracy. Od początku naszej działalności specjalizujemy się w pracach budowlano-dekarskich oraz elektrycznych, wykonujemy także projekty instalacji. Prowadzimy także całodobowy serwis dla naszych klientów oraz jako jedyni zapewniamy bezpłatne przeglądy serwisowe po 6 i 12 miesiącach.

Zaufaj specjalistom - skontaktuj się z nami, a wykonamy dla Ciebie montaż instalacji fotowoltaicznej!

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Zastanawiasz się, dlaczego fotowoltaika jest tak opłacalna? W zrozumieniu tego zagadnienia pomoże Ci poznanie zachodzącego procesu, którego skutkiem jest przemiana promieni słonecznych w prąd elektryczny.

Za wspomnianą przemianę odpowiadają panele fotowoltaiczne, umieszczane w nasłonecznionych miejscach. W ich ogniwach dochodzi do przewodzenia ładunku elektrycznego w wyniku działania promieniowania słonecznego. Dla działania całej instalacji kluczowa jest jeszcze kooperacja modułów fotowoltaicznych z inwerterem – to właśnie on zamienia prąd stały w prąd zmienny. Falownik, bo tak jest też nazywany inwerter, odpowiada za funkcjonowanie całego układu – kontroluje jego pracę i dopasowuje parametry generowanego prądu, aby zapewnić najlepszą wydajność. W układzie ważne są także optymalizatory mocy, monitorujące moc poszczególnych paneli oraz licznik dwukierunkowy, służący do przeliczania energii całej instalacji.

Technologia hybrydowa

W standardowej ofercie proponujemy naszym klientom także wykorzystanie technologii hybrydowej, czyli połączenia falownika z akumulatorem. Docelowo przy inwestycji w magazyn energii nie trzeba wymieniać falownika, ponieważ te, które oferujemy są już dostosowane. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Pozwala ono na wytwarzanie energii nawet przy złej pogodzie, gdy promienie słoneczne nie przebijają się przez chmury. Szczególnie efektywne działanie technologii hybrydowej można zaobserwować w okresach zimowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach instalacyjnych i serwisowych? Skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania!