biuro@pgoze.pl

Audyt

Profesjonalny audyt instalacji PV wraz z pełną dokumentacją poaudytową

Czy Twoja instalacja działa w 100% efektywnie i jest bezpieczna?

Dzięki profesjonalnemu audytowi instalacji fotowoltaicznej zyskasz pewność, że została ona zamontowana w prawidłowy sposób, nie grozi jej uszkodzenie oraz jest bezpieczna dla osób w pobliżu.


Skontaktuj się z nami już teraz i uzyskaj więcej informacji.

Pomiary parametrów elektrycznych po stronie prądu stałego (DC) takich jak:

• ciągłość połączeń
• rezystancja izolacji
• napięcie obwodu otwartego
• prąd zwarcia
• sprawność inwertera

Wykorzystaj w pełni swoją instalację fotowoltaiczną i zyskaj pewność tego, że Twoja inwestycja nie przepadnie

Dzięki profesjonalnemu audytowi instalacji PV sprawdzisz, czy Twoje panele fotowoltaiczne zostały zamontowane w sposób bezpieczny oraz odpowiednio skuteczny pod względem pozyskiwania energii. Dzięki skupieniu się na detalach oraz stosowaniu przez naszą firmę najnowszego sprzętu do kontroli instalacji PV gwarantujemy, że cała usługa zostanie przeprowadzona dokładnie i skutecznie. Będziesz wiedzieć, czy Twoje panele fotowoltaiczne pozyskują odpowiednią ilość energii, a sama instalacja jest bezpieczna dla każdej osoby przebywającej w jej pobliżu. Zyskasz również pewność tego, że nie ulegnie ona uszkodzeniu, a Twoja inwestycja w fotowoltaikę nie przepadnie.

W ostatnich czasach otworzyło się bardzo dużo firm oferujących montaż fotowoltaiki. Niestety, często są to firmy, które nie posiadają odpowiedniego doświadczenia oraz sprzętu do montażu instalacji. Pokazuje to fakt, że zamknęło się już ponad 10 tysięcy firm fotowoltaicznych w Polsce. Dlatego też warto zamówić profesjonalny audyt swojej instalacji i otrzymać pełną dokumentację po audytową, aby sprawdzić poprawność montażu oraz jej bezpieczeństwo. Jest to konieczne, aby być całkowicie pewnym tego, że instalacja nie ulegnie w najbliższym czasie uszkodzeniu przez nieprawidłowy montaż oraz nie jest ona zagrożeniem dla zdrowia osób przebywających w jej pobliżu.

Dodatkowym plusem skorzystania z audytu instalacji PV jest to, że dowiemy się, czy działa ona z odpowiednią skutecznością energetyczną i jak w łatwy sposób można zwiększyć ilość produkowanej przez nią energii.

Nie czekaj – skontaktuj się z nami i uzyskaj bezpłatną wycenę już dziś!

Jak będzie wyglądał przeprowadzony przez nas audyt?

Na samym początku skontaktujemy się z Tobą i ustalimy szczegóły oraz dogodny dla Ciebie termin audytu instalacji PV. Następnie nasi specjaliści przyjadą na miejsce i go rozpoczną. Używamy najnowocześniejszego sprzętu – dlatego też do przeprowadzenia audytu użyjemy kamery termowizyjnej, która w łatwy sposób pokaże, czy każdy z modułów działa w odpowiedni sposób oraz jest poprawnie podłączony do całego systemu. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli jeden moduł nie będzie w odpowiedni sposób funkcjonował, może to spowodować uszkodzenie pozostałych modułów, a cała inwestycja zostanie spisana na straty. Dlatego też, aby tego uniknąć, warto zainwestować w profesjonalny audyt przeprowadzony przez naszą firmę i spać spokojnie.

Oprócz tego sprawdzimy również poprawność montażu całej konstrukcji, zwracając uwagę na zachowanie stref montażowych. Bardzo ważne jest tutaj doświadczenie, ponieważ odpowiednie przestrzeganie stref pozwala na utrzymanie gwarancji na moduły. Warto zauważyć, że podczas montażu sprawdzamy również połączenia wyrównawcze oraz prawidłowość doboru przekroju kabli i przewodów. Tylko wtedy można w odpowiedni sposób sprawdzić to, czy instalacja nie stwarza zagrożenia pożarowego domu. Decydując się na audyt PV zyskasz pewność tego, że instalacja fotowoltaiczna nie stwarza zagrożenia dla Twojej rodziny.

Dodatkowo po audycie otrzymasz również pomiar wartości rezystencji uziemienia, który informuje o bezpiecznej wysokości napięcia dotykowego, jakie może pojawić się na metalowych obudowach Twojej instalacji fotowoltaicznej, a także metalowych obudowach urządzeń w domu. Wpływa to na bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich. Jest to bardzo ważne w szczególności, gdy cała instalacja jest postawiona na ziemi i dzieci mają do niej dostęp (co nie powinno mieć miejsca). Decydując się na profesjonalny audyt, redukujesz zagrożenie przypadkowego porażenia swoich najbliższych.

Kolejną ważną kwestią, którą dla Ciebie sprawdzimy, jest wartość impedancji pętli zwarcia. Jej wysoka wartość może być powodem tego, że Twoja instalacja wyłącza się częściej niż u Twojego sąsiada. Zweryfikujemy również uzyski oraz w razie konieczności w cenie audytu wymienimy zabezpieczenia główne po stronie AC instalacji fotowoltaicznej.

Co zyskasz dzięki profesjonalnemu audytowi PV?

 • Twój dom nie będzie zagrożony pożarem wywołanym przez instalację
 • Twoi bliscy nie ulegną przypadkowemu porażeniu, co zagraża życiu
 • Zyskasz pewność, że nie stracisz swojej inwestycji w fotowoltaikę
 • Panele będą bezpieczne od pożaru przez ewentualny błąd w montażu
 • Instalacja nie będzie się wyłączać częściej niż u sąsiada
 • Twoje panele fotowoltaiczne będą w stu procentach efektywne

Główną korzyścią z przeprowadzenia audytu instalacji fotowoltaicznej jest pewność tego, że została ona zamontowana w odpowiedni sposób – bezpieczny zarówno dla zdrowia ludzi jak i również samej instalacji. Dzięki temu możesz być spokojny o jej stan oraz mieć pewność tego, że inwestycja w fotowoltaikę się zwróci, a panele i moduły nie ulegną uszkodzeniu. Zapewniamy również analizę wydajności, która jest kluczowa do oceny tego, czy cały system działa w odpowiednio efektywny sposób oraz generuje najlepszą możliwą liczbę uzysków.

W przypadku, gdyby instalacja nie spełniała odpowiednich parametrów, otrzymasz szczegółową sugestię modernizacji oraz jej wycenę. Jeśli zaś sama instalacja PV nie spełnia odpowiednich wymogów lub też jest uszkodzona, pomożemy Ci w przygotowaniu reklamacji produktu.

Nasze audyty wykonują jedynie doświadczeni elektrycy z odpowiednimi uprawnieniami potwierdzonymi certyfikatami oraz profesjonalni instalatorzy PV. Dzięki temu masz pewność tego, że cały audyt zostanie przeprowadzony w sposób profesjonalny, sprawny oraz z przywiązaniem do szczegółów. Zamówienie audytu może Ci oszczędzić bardzo dużo problemów w przyszłości oraz wszystkie potencjalne zagrożenia zdusić w zarodku. Nie będziesz również bać się o bezpieczeństwo swojej inwestycji w instalację.

FAQ

Tak. Cały audyt wykonują specjaliści z doświadczeniem. Zwracamy bardzo dużą uwagę na zachowanie stref montażowych, dzięki temu nie musisz martwić się o utratę gwarancji. Zyskasz również możliwość przejęcia gwarancji przez naszą firmę, gdzie Twoja instalacja będzie na bieżąco monitorowana przez nasz dział techniczny.
Audyt trwa 3-4 godziny.
Pełną dokumentację po audytową wysyłamy w ciągu 7 dni roboczych

Koszt audytu zależy od wielu czynników. Dlatego też każda wycena musi być ustalona indywidualnie. Już teraz zapraszamy do kontaktu poprzez formularz poniżej. Zapewniamy darmową wycenę audytu, a podczas rozmowy telefonicznej ustalimy wszystkie szczegóły.

Masz jakieś pytanie? Skontaktuj się z nami – chętnie na nie odpowiemy.

Podaj swoje dane i uzyskaj bezpłatną wycenę już teraz

  Zainteresowany?

  Podaj swoje dane i uzyskaj bezpłatną wycenę już teraz!

  Wysyłając ten formularz, akceptujesz politykę prywatności naszej firmy oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartym w tym formularzu w celach kontaktowych.