Wybierz rodzaj dachu
Miesięczny rachunek za prąd
100
300
500
700
900
1100
1300

Skontaktuj się bezpłatnie z doradcą!

Możesz już w pierwszym roku użytkowania wyprodukować energię wartą złotych!

Porozmawiaj ze specjalistą lub zamów bezpłatny audyt

Zadzwoń

Koszty fotowoltaiki – jak je obliczyć?

Jak obliczyć koszty instalacji fotowoltaicznej? Wiele osób zastanawia się nad cenami fotowoltaiki, aby zweryfikować, czy w ich przypadku inwestycja będzie opłacalna. Właśnie z tego powodu stworzyliśmy specjalny kalkulator instalacji fotowoltaicznYCH, który ma zobrazować użytkownikowi, jak wiele może zyskać.

Korzystanie z kalkulatora cen fotowoltaiki jest bardzo proste – pierwszym krokiem jest wybór rodzaju dachu, jaki znajduje się na budynku. Do wyboru mamy dach płaski oraz spadzisty, co jest istotną informacją przy projektowaniu instalacji. Następnie użytkownik jest proszony o uzupełnienie kwoty, jaką miesięcznie przeznacza na opłatę rachunków za prąd. Na podstawie aktualnych kosztów kalkulator obliczy obecne zużycie prądu w firmie czy w domu.

Ile można zaoszczędzić dzięki instalacji fotowoltaicznej?

Na podstawie wcześniej uzupełnionych danych, kalkulator szacunkowo wskaże, ile można zaoszczędzić w skali roku dzięki inwestycji w fotowoltaikę. Posługując się przykładem osoby, która rocznie płaci za prąd 3600 zł – może ona w ciągu 12 miesięcy użytkowania paneli fotowoltaicznych wyprodukować energię wartą 4320 zł! Warto pamiętać, że inwestycja w fotowoltaikę spłaca się po około 6 latach użytkowania, a więc prąd, który zostanie po tym okresie wyprodukowany, będzie pozyskany bezpłatnie!

Kalkulator instalacji fotowoltaicznej – jakie jeszcze ma funkcje?

Pamiętaj, że możesz też zarezerwować bezpłatną rozmowę z jednym ze specjalistów PG OZE! Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie lub mailowo, zależnie od preferencji i odpowiemy na wszystkie pytania związane z inwestycją w instalację fotowoltaiczną. Jeśli wyrazisz zgodę, przygotujemy dla Ciebie od razu ofertę naszych działań! Przekonaj się, dlaczego panele fotowoltaiczne to najlepszy sposób na uzyskanie niezależności energetycznej i oszczędność pieniędzy w Twojej firmie czy domu.